вул. 8 Березня, 46/125,
м. Ужгород, 88009
тел.: +38 (0312) 61-96-61
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пандемія COVID-19 не стала на заваді наданню правової допомоги та консультуванню у ромських громадах

Пандемія COVID-19 зумовила ще більше правових проблем у ромських громадах і юристи та консультанти проекту продовжують надавати правову допомогу та консультувати ромів.

 

 Найбільш типові питання, з якими звертаються мешканці ромських компактних поселень, на жаль залишаються, оформлення паспортних документів. Зі слів мешканців з боку державних міграційних органів не приділяється достатньо уваги заявникам ромського походження, а часто і ставляться питання про надання документів, які взагалі подавати не потрібно. Наприклад, в одному випадку, від заявника в місцевому підрозділі ДМСУ попросили свідоцтво про смерть матері, хоча працівник ДМСУ прекрасно усвідомлює, що заявник, у якого нема паспорту, не зможе отримати свідоцтво про смерть його матері. Навіть дублікат власного свідоцтва про народження йому ніхто не дасть, оскільки РАЦС вимагає паспорт особи перед тим, як видати їй свідоцтво про народження. Для допомоги мешканцям ми пообіцяли витребувати необхідні документи через запит адвоката.

 Зустрічі та консультування проводиться в рамках проекту «Справедливість для ромів в Україні», який виконується Європейським Центром прав ромів та ГО КАПЛ Вестед за фінансової підтримки Європейського союзу. 
Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації