вул. 8 Березня, 46/125,
м. Ужгород, 88009
тел.: +38 (0312) 61-96-61
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

«Про рівність крізь об’єктив фотоапарату»

У рамках XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Закарпатському обласному художньому музеї ім. Йосипа Бокшая відбулася виставка фоторобіт молоді на тему «Рівність та права людини».

П’ятий рік в Ужгороді в рамках фестивалю проводиться конкурс творчих робіт для учнів ужгородських шкіл по проблемам прав людини.

«Цього року ми трохи змінили формат: відмовилися від малюнків, залишили тільки фотографії, додали есе, а також розширили вікову категорію, додавши учнів та студентів училищ та коледжів», – коментує подію співорганізатор фестивалю, доцент юридичного факультету УжНУ Марія Менджул.

Координаторка заходу, методист управління освіти Ужгородської міської ради Марія Симкович привітала присутніх і представила гостей свята – декана юридичного факультету Ярослава Лазура, начальника Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області Євгена Когутича та очільницю відділу шкіл та дошкільних закладів управління освіти Ужгородської міської ради Жанну Дудинець.

Після вітальних слів розпочали оголошення результатів і нагородження переможців.

Відповідно до рішення журі, грамотами та призами у номінації «Есе» відзначили:

Анастасію Борисенко, ученицю Ужгородської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. №15, – за роботу «З однієї матерії» (І місце); Анастасію Пасьович, ученицю багатопрофільного ліцею «Інтелект» – Ужгородської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 11, – за роботу «Рівність та права людини» (ІІ місце); Олександру Кичак, ученицю Ужгородської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. №6 ім. Гренджі-Донського, – за роботу «Рівність та права людини» (ІІ місце); Яну-Анастасію Романюк, ученицю навчально-виховного комплексу «Первоцвіт» Ужгородської міської ради (ІІІ місце).

У номінації «Фоторобота» грамоту за І місце та цінні призи отримала Вікторія Анткевич, учениця Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №15, – за роботи «З однієї матерії», «Одне ціле»; Емілія Гарайда, учениця Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №7, – за роботу «… без кордонів, національностей» здобула грамоту за ІІ місце.

Грамотами за ІІІ місце та призами нагороджено Даніелу Брензович, ученицю Ужгородської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. №20 – ліцей «Лідер», – за роботу «Мова — душа нації, а її майбутнє — це наші діти» та Анастасію Маргіту, ученицю класичної гімназії, – за роботу «Ми — різні, ми — рівні».

Ярослав Лазур порадував новиною про особливий приз для учнів від студактиву юрфаку: «Наші студенти вирішили визначити своє переможне фото, а в як приз вручити абонемент на один день зі студентського життя на юрфаку!».

Учнівське врядування міста Ужгорода «КОРЗО» також оголосило свого переможця в інтернетному флеш-мобі #такі_як_є_корзо, який був оголошений в рамках фестивалю. Перемога дісталася учениці УЗОШ І–ІІІ ст. №6 ім. Гренджі-Донського Андріані Лазарєвій. «Мета флешмобу полягала в тому, щоб запостити фото «без фільтрів», показати себе справжнім і без прикрас, адже у сучасному світі ми боїмось бути справжніми, особливості вважаємо недоліками, відмовляємось від власних думок та уподобань для того, щоб особливо не відрізнятись від інших», – пояснила голова врядування Наталія Савко.

«У 2-Б класі навчається дівчинка Района. Тільки вона носить хіджаб. Однак це не заважає їй відчувати себе частинкою єдиної щасливої, дружної класної сім´ї»

учениця 10 класу Вікторія Анткевич

 

«У сучасному світі ми боїмось бути справжніми, особливості вважаємо недоліками, відмовляємось від власних думок та уподобань для того, щоб особливо не відрізнятись від інших. Не бійтеся бути справжніми!» голова учнівського врядування міста «КОРЗО», учениця 11 класу Наталія Савко

 

Матеріал: Марія Симкович та Марія Менджул

Фото: Ольга Кирилюк

 

  
Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації