вул. 8 Березня, 46/125,
м. Ужгород, 88009
тел.: +38 (0312) 61-96-61
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

На Закарпатті мандрівний фестиваль розпочався спільно з інформаційними кампаніями Міністерства юстиції

В Ужгороді перші покази в рамках ХV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA супроводжувалися інформаційними кампаніями юстиції. 14 та 15 листопада 2018 р. на базі юридичного факультету Ужгородського національного університету школярі, студенти та жителі міста мали можливість побачити та обговорити документальні фільми «Мовчазна війна» та «Дорослі», крім того відбулися інформаційні кампанії за участі працівників юстиції «СТОП -  насильство» та «СТОП боулінг».

       

  Зі слів начальника Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області Євгена Когутича, управління юстиції вже кілька років поспіль долучається до проведення на Закарпатті фестивалю. Крім того, у виступі він зазначив, що: «Питання рівності, яке виступає основною темою цьогорічного вже XV фестивалю, у наш час і в наших умовах, є надзвичайно актуальним та співзвучним тим питанням, яким приділяється увага Міністерством юстиції України в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!». Це буліг та цькування в школах, насилля в сім’ї, право дітей з неповних сімей на належне утримання та інші. Відтак, дуже позитивною є тенденція об’єднання зусиль як громадських формувань, навчальних закладів, так і державних органів у висвітленні тематики рівності та цінності людської гідності».

Товтин Владислав головний спеціаліст управління юстиції зауважив, що саме молодь повинна найлегше позбавлятись ілюзій, стереотипів та хибних переконань, які породжують нерівність за гендерною, расовою чи будь-якою іншою ознакою.

Представники управління юстиції також детально зупинилися на темі насильства та булінгу, розповсюдили серед присутніх тематичні буклети.

Протягом двох днів учасники заходів з цікавістю переглядали фільми та обговорювали їх.

Фільм «Мовчазна війна» надто вразив присутніх жорстоким поводженням щодо жінок, з боку військових та органів влади.

Після перегляду фільму «Дорослі» школярі та студенти обговорювали важливість рівного ставлення до осіб з інвалідністю, а також необхідність реформування освіти таким чином, щоб такі люди могли бути повноцінними членами суспільства. Глядачі навіть цитували головних героїв стрічки, що справді «життя надто коротке, і надто важке». 
Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації