вул. 8 Березня, 46/125,
м. Ужгород, 88009
тел.: +38 (0312) 61-96-61
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

В Ужгороді на виконком внесуть питання Ужанської 85

На офіційному сайті Ужгородської міської ради опублікували проект рішення виконкому про згоду на укладання договорів найму із мешканцями багатоквартирного будинку на Ужанській 85. За кілька тижнів це рішення мають затвердити на виконкомі.

Більшість із 32 ромських родин, що мешкають багатоквартирного будинку цього проекту рішення очікували понад 15 років. Це рішення проміжне, адже воно передбачає тільки згоду на укладання договорів. Родини в подальшому зможуть звертатись до ЦНАПу щодо укладання договорів найму, а відтак зможуть справедливо ставити питання про приватизацію житла. Крок за кроком, на Ужанській 85 будуть відновленні майнові права ромських родин!

Ключова проблема спільноти - це превалювання звичаєвого права над національним законодавством. Але у конкретно даному випадку проблема виникла через «добрі наміри» місцевої влади, яка фактична позбавила мешканців можливості самостійного володіння, користування та розпорядження (управління) власним будинком. 

І от, тільки зараз, через 16 років люди зможуть звернутись за документами, які більшість громадян України зреалізували ще у 1990-х рр.

 Проект рішення тут

http://rada-uzhgorod.gov.ua/rada_docs/pro-zgodu-na-ukladennya-dogovoru-najmu-zhytla/ 
Висловлюємо щиру подяку за фінансову та організаційну підтримку діяльності нашої організації